Uudised

Veebruar 2025 Hiina elektrisõidukite idufirmade aruanne: XPPeng saavutas taas müügiedu, Xiaomi välgulöök ja tehnika demokratiseerimise laine

Mar 07, 2025 Jäta sõnum

 

Turu hetktõmmis

 

news-1081-1005

jaanuarilJahutage: 

 Sõiduautode jaemüük langes aastaga 12,1%, 1,794 miljoni ühikuni (CAAM-i andmed). Veebruaris hinnatakse 1,25 miljonit (↑13,6% YoY, ↓30,3% MoM).

 

NEV-i tagasilöök:

 Veebruaris prognoositakse NEV-i jaemüügiks 600 000 ühikut (48% levik), mis on tingitud provintsi subsiidiumide uuendamisest.

 

NEV brändide edetabel

 XPeng(30 453): 570% aastane tõus, ankurdatud MONA M03 (100 000–150 000 ¥, 15 000+ veebruari müük) ja P7+ (800 V platvorm).

 Li Auto(26 263): ↑29,7% YoY

 Hüpemootor(25 287): ↑285% YoY

 Harmony Intelligent Driving Alliance(21,517)

 NIO grupp(13 192): ↑62,2% YoY, sealhulgas Onvo (4 049).

 

Tehniline revolutsioon: "Nutika sõidu demokratiseerimine" jõuab massiturule

 Changan: "BeiDou Tianshu 2.0" strateegia juurutab L2+ ADAS-i 100 000 ¥--klassi Deepal mudelites.

 BYD: "Celestial Eye" ADAS debüteerib hinnaga 78 800 ¥ Seagull, mis on suunatud esmakordsetele-tehnoloogia kasutajatele.

 Tesla: algas FSD V12.3.6 prooviversiooni levitamine Hiinas.

 

Veebruari leekpunktid

 1. Huawei omaStelato S800 käivitamise vaidlused

Richard Yu teos "Maailma võimsaim intelligentne sõit" 1 miljoni jeeni+ sedaani kohta vallandas laialdased arutelud sektoris, kus JAC Motors seisis silmitsi täiendava PR-survega.

 

news-1144-733

 

 2. Xiaomi SU7 Ultra 2-tunnine müügiputš

 

Lotuse tegevjuht Feng Qingfeng lükkas Weibo vahendusel ümber selle "kiireima sedaani" tiitli: "Tõeline jõudlus seisneb kurvide meisterlikkuses, mitte ainult sirge{0}}statistikas."

 

3. SAIC-Huawei "Shangjie" ühisettevõte

Allkirjastatud 21. veebruar: arendame koos Huawei ADS-i{2}}mootoriga elektriautosid.Esimene mudel on ehitatud Feifan RC7 platvormile ja selle intelligentse sõidulahenduse toiteallikaks on Huawei täis{1}}tehnoloogia.

 

news-3840-2356

Strateegilised tagajärjed:

 Tehnika üle tariifide: NEV-sõjad pöörduvad hinnakujunduselt esmaklassilise tehnoloogia demokratiseerimiseni (nt sub{2}}¥100 000 ADAS, 800 V arhitektuurid).

 Legacy vs. Tech Titans: Xiaomi/Lotus spar võrreldes jõudlusnäitajatega; Huawei esitab Teslale väljakutse tarkvara{1}}määratletud lisatasu osas.

 Ökosüsteemi Gambits: SAICi "Shangjie" peegeldab tööstuse nihkumist OEM-i{0}}tehnoloogiliste{1}}koosloome mudelite poole.

 

1

XPeng Motors – vastupidavuse kava EV elimineerimisvõistlusel

 

XPeng tarnib veebruaris 30 453 sõidukit, tugevdades turgu

XPeng Motors tarnis veebruaris 30 453 sõidukit, mis tähendab 570% kasvu võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ja ületas neljandat kuud järjest 30 000 ühikut. 2025. aasta esimese kahe kuu tarned kokku ulatusid 60 803 ühikuni, mis on 375% rohkem kui aasta varem.

 

Kasvu ajendasid 2024. aastal turule toodud mudelid MONA M03 ja P7+. MONA M03 (119 800–155 800 RMB) ületas veebruaris 15 000 tarnimise piiri, samas kui P7+ (186 800–218 RMB) müüdi üle 0 80 ühiku kolme kuuga uuena. rekord.

 

news-1080-608

 

Pärast Xiaomi SU7 Ultra turuletoomist tutvustas XPeng 2025 G6, millel on täiustatud 800 V ränikarbiidi platvorm ja 300 km laadimisvõimendus viie minutiga. See asendab LiDARi puhta nägemisega tehisintellektisüsteemiga "Eagle Eye", mis on kooskõlas Tesla autonoomse strateegiaga.

 

news-4181-2356

 

XPengi tegevjuht He Xiaopeng, kes testis 2024. aastal Tesla FSD V12.3.6, tervitas selle potentsiaalset Hiinasse sisenemist, öeldes, et see aitaks kaasa tööstuse arengule. Ta teatas kavatsusest võrrelda XPengi Turing AI-d 2025. aastal ülemaailmsete ADAS-i liidritega, et jõuda jõudluse ja ohutuse valdkonnas.

 

news-1080-605

 

Ta rõhutas, et ADAS-i laialdane kasutuselevõtt nõuab "standardiseeritud riistvara, tasuta tarkvara ja sagedasi OTA värskendusi", mis on vastuolus Tesla tasulise mudeliga. Kuigi XPeng on kasvutrajektooril, hoiatas Ta: "Tervevad autotootjad vajavad vähemalt 15 000 iganädalast tarnet ja isegi miljon aastane müük on vaid ellujäämislävi."

 

2
Li Auto: sisenemine Pure EV lahinguväljale

 

 

Li Auto laieneb i8-ga Pure EV Marketiks
 

Li Auto tarnis veebruaris 26 263 sõidukit, mis on 29,7% rohkem kui eelmise aasta sama perioodiga võrreldes, kuid vähenes 12% MoM ning tarnete koguarv ulatus 1,19 miljonini. 2025. aasta alguse müük jäi alla 30 000 ühiku, mis on langus Q4 2024 50 000 kuu keskmisest.

 

news-750-422

 

Nüüd puhtale elektrisõidukite turule sisenedes avalikustas Li Auto oma esimese elektrilise linnamaasturi i8. Tegevjuht Li Xiang kirjeldas seda kui "luksusjahti", mis näitab usaldust uue koosseisu vastu. Tesla Model X ja NIO ES8-ga konkureerival i8-l on 102,7 kWh CATL Qilini aku, 710 km CLTC sõiduulatus ja 5C ülikiire laadimine, mis lisab 12 minutiga 500 km.

 

news-1080-550

 

LiDARi, Orin-X kiibi ja linna NOA-ga varustatud i8 pakub peredele ka MPV-stiilis kolme-rea paigutust. Selle debüüt suurendas Li Auto aktsiaid 30 miljardi Hongkongi dollari võrra, ettevõtte eesmärk on saavutada 2025. aastaks 20% Hiina intelligentsete elektrisõidukite turust.

 

news-1144-858

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

3
Aito, Xtreme, Zhiji: Harmony Intelligent Drivingi müügi vähenemine-kuul-

 

Harmony Intelligent Mobility kajastab veebruari müüki, mis tõstab esile luksusturu liidripositsiooni

1. märtsil teatas Harmony Intelligent Mobility, kuhu kuuluvad AITO, Luxeed ja Stelato, viimasena oma veebruarikuu müüki. Kontsern tarnis 21 517 sõidukit, säilitades oma positsiooni Hiina parima kaubamärgina tehinguhindades, vaatamata 38,5% MoM langusele.

 

news-1144-858

 

Lipulaeva linnamaasturi AITO M9 müügiandmeid ei avalikustatud, kuid see oli 11 kuud järjest Hiina müüdud luksussõiduk, mille hind on üle 500 000 RMB. AITO M7 seeria, mida nimetatakse "riiklikuks linnamaasturiks", tarnis 5204 ühikut, mis viib Hiina uue luksusliku energiasegmendi üle 300 000 RMB. Kupee-maastur Stelato R7 registreeris veebruaris 8748 tarnet ja aasta algusest peale 20 168, kusjuures valik{16}}laiendatud versioon tõi kaasa tugeva müügi. Samal ajal jätkas Luxeed S9 oma järjestust enimmüüdud luksuslike elektrisõidukite sedaanina seitsme kuu jooksul üle 400 000 RMB.

 

news-1080-720

 

Sarja rühma esimees Zhang Xinghai jäi aktiivseks, suheldes kasutajatega mitmel üritusel. 16. veebruaril osales ta AITO kogunemisel Wuhanis, andes isiklikult üle autovõtmed ja pidades klientidega arutelusid.

 

news-1144-858

 

Üritusel rõhutas Zhang,"AITO jääb pühendunud kasutajate{0}}esimesele lähenemisele, püüdes saavutada kõrgeimad kvaliteedi- ja teenindusstandardid."

4

Xiaomi: SU7 Ultra Launch Ignites Cross{1}}Industry Dialogue

 

Xiaomi SU7 Ultra: suure jõudlusega{1}}elektroautode ümberdefineerimine
2024. aastal tarnis Xiaomi 135 000 SU7-seeria sõidukit, mis ületas 2025. aasta veebruaris 20 000 tarnet. Tegevjuht Lei Jun seadis 2025. aasta müügieesmärgiks 300 000 ühikut ning Xiaomi YU7 tuleb turule aasta keskel.

 

news-1144-858


27. veebruaril esitles Xiaomi SU7 Ultrat hinnaga 529 900 ¥, mis on 285 000 ¥ madalam kui selle esialgne eelmüügihind. 1548 hobujõuga kolme-mootoriga AWD-süsteem kiirendab 0–100 km/h 1,98 sekundiga ning saavutab tippkiiruseks 359 km/h. CATL Kirin II aku võimaldab 520 km ülikiire{17}}laadimise 11 minutiga.

 

news-1117-663


Turu reaktsioon oli tugev – päeva jooksul tehti 15 000 tellimust. SU7 Ultra tähistab Xiaomi üleminekut suure jõudlusega-luksusele, seades Hiina elektrisõidukitele uue standardi.

 

news-1185-695


Autotootjad, sealhulgas Nissan, Zeekr, Denza ja Porsche, kiitsid SU7 Ultra jõudlust ja uuenduslikkust.

Porscheõnnitles ametlikult Xiaomi SU7 Ultrat uue seadistamise eestseeriaautode ringirekordShanghai rahvusvahelisel ringrajal (SIC), teatades:
„Õnnitleme Xiaomi Autot rajal uue ringirekordi saavutamise puhul.Oleme Hiinas valmistatud toodete puhul selle saavutuse üle uhked.Lisaks jagas Porsche pilti allkirjaga: "Ootan põnevusega kohtumist järgmisel päeval'rada'."

 

news-1144-858

 

Lei Jun vastas tagasihoidlikult: "See on põnev uudis,kuid see ei tähenda, et oleme Porschet edestanud. Minu arvates Porscheon jätkuvaltmaailma parim automark jajääbetalon, millest tahame õppida."

 

 

5

NIO: Kuigi konkurendid osalevad hinnasõdades, vähendame meie ohutust

 

NIO strateegiline pöördepunkt: väärtuse tõstmine üle hinna Hiina elektrisõidukite sõjas

 

NIO veebruari müügitulemused, ehkki vähem muljetavaldavad võrreldes varasemate igakuiste tipptasemetega, mis ületasid 20 000 ühikut, on pühade-eelse nõudluse ammendumise tõttu ootustega kooskõlas.

 

news-1144-733

 

2024. aasta tähistab NIO jaoks pöördelist tooteaastat. Lipulaeva ET9 hakatakse tarnima I kvartalis, samal ajal kui olemasolevad mudelid -sh ET5/ET5T, ES6 ja EC6{10}}on valmis põlvkondade kaupa uuendamiseks. Selle Onvo alam{13}}brändi puhul on kavas 3.-Q Vahepeal peaks Firefly kaubamärgi debüütmudel turule tulema teises kvartalis.

 

news-1144-858

 

NIO pakub praegu kogu oma tootevalikus viie-aasta nullintressi-intressirahastamist koos järkjärguliste allahindlustega väljaminevatele mudelitele enne uute väljalasete ilmumist, et stimuleerida müüki. Onvo on samamoodi pikendanud oma null-intressi tähtaega kolmelt aastalt viiele aastale.

 

Pärast-kuujärgset aastavahetust on autotööstuse fookus endiselt jagatud hinnalanguste ja autonoomse sõidu edusammude vahel. NIO pöörab aga tähelepanu ohutusalastele uuendustele. 27. veebruaril avaldas NIO brändi- ja kommunikatsiooniosakonna asepresident Ma Lin Weibo vahendusel, etAutomaatne avariijuhtimine (AES)süsteem hoidis 17. ja 23. veebruari vahel ära 107 võimalikku õnnetust. Jälgijad kutsusid NIO-d üles avaldama iganädalasi müügiedetabelitega sarnaseid ohutusmõõdikuid.

 

news-1144-858

NIO demonstreeris veelgi ohutusvõimet läbi ekstreemseterehvi läbipõlemise testidET9 jaoks:

 80 km/h kurvides kahe-rehvi rikkega

 150 km/h sirge-sõit kahe-rehvi rikkega

 120 km/h märjal{1}}teel sõitmine topeltrehviga-
Sedaan säilitas stabiilsuse kõigis stsenaariumides.

 

Huawei Richard Yu vastas sellele hiljemStelato S800 käivitamine, mis demonstreerib esirataste-lööke "keerulisemates" tingimustes. Yu ja NIO tegevjuhi William Li vaheline kerge sõnavahetus Weibo teemal õhutas viiruslikke arutelusid.

NIO kinnitab keset lakkamatut hinnasõda, et "ohutus määratleb tõelise luksuse"-, kehastades Li filosoofiat: "Võistle väärtuse, mitte allahindluste nimel."

NIO säilitab Hiina esmaklassiliste elektrisõidukite sektoris valitseva seisundi (300 ¥, 000+). 2024. aasta seisuga on see segment juhtinud kaks aastat järjest, omades Shanghais 49,6% turuosa-üks kahest seal müüdud esmaklassilisest elektrisõidukist on NIO.

news-849-834

 

Ettevõtte eesmärk on 2025. aastaks 440 000 aastakäivet, eesmärgiga saavutada kasumlikkus selle aasta neljandaks kvartaliks.

 

news-3436-3755

6

SY-PARTS Industry Insight

 

Autotööstuse tarneahela pühendunud sidusrühmana jälgime iga tööstuse verstaposti läbi professionaalse objektiivi. SY-PARTS jätkab Hiina uute energiasõidukite (NEV) juhtide poolt algatatud strateegiliste uuenduste, ohutusalaste läbimurrete ja turuhäirete dekodeerimist.
Tee homsesse algab tänasest revolutsioonist. Olgem tunnistajaks, kuidas see liikumine "Powered by Chinese Innovation" kujundab ümber liikuvuse tuleviku – seda ajendab elektrifitseerimine ja mida juhivad intelligentsed liikuvustehnoloogiad.

news-3436-1433

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küsi pakkumist